V roce 2025 Dior přetváří Capture, svou průkopnickou řadu, která již téměř 40 let bojuje proti známkám stárnutí, na základě nejpokročilejších vědeckých výzkumů. Dior Capture vyjadřuje veškerou sílu žen po celém světě, bez ohledu na jejich původ, příběhy a životní volby. Dior přináší poselství univerzální ženskosti, které přesahuje jedinečné osobnosti a charakter každé ženy, aby čerpalo sílu z nitra duše a odhalilo neporovnatelný zdroj sebevědomí: krásnou a mladistvou pleť.
A protože ženskost je mocná a mnohostranná, Dior spojuje inspirativní a charismatické ženy z celého světa. Jejich přesvědčení a představa krásy se prolínají s cestou k naplnění, kterou si každá z nich zvolila, plnou životních okamžiků, které jim umožnily prosadit se. Tyto jedinečné ženy odhalují své příběhy v sérii portrétů a rozhovorů, které vznikly pod nezaměnitelným pohledem fotografky Brigitte Lacombe. Medailonky 3 vybraných ambasadorek si můžete prohlédnout níže.
CHARISMATICKÉ, INSPIRATIVNÍ ŽENY
GLENN CLOSE
Více než 50 let její jedinečná krása a mistrovství v herectví činí z Glenn Close jednu z největších, nejoblíbenějších a nejrespektovanějších hereček své generace. Začínala na Broadwayi, kde hrála šest let, než se objevila ve svém prvním filmu The World According to Garp, za který získala první nominaci na Oscara. Pokračovala ve vytváření nezapomenutelných postav na plátně: Sarah v The Big Chill, Alex Forrest ve Fatal Attraction, markýzu de Merteuil v Dangerous Liaisons, Joan Castleman v The Wife, Iris v The Natural, Mamaw v Hillbilly Elegy a Alberta v Albert Nobbs, za které získala oscarové nominace.
Glenn se během své kariéry pravidelně vracela k divadlu, kde získala tři ceny Tony a byla uvedena do Divadelní síně slávy. Její první televizní rolí bylo drama Something About Amelia v roce 1984. Na počátku 90. let se Glenn začala věnovat televizní produkci a spolupracovala s Hallmark Hall of Fame na pěti projektech. V roce 2007 se stala první „áčkovou“ herečkou, která hrála hlavní roli v televizním seriálu – Damages, za který získala dvě ceny Emmy. Ještě dříve, při spolupráci s Barbrou Streisand, získala svou první Emmy za film Serving in Silence, který se věnoval krutému osudu gayů v americké armádě.
Glenn se také podílela na příběhu Dior, když ztvárnila šéfredaktorku časopisu Harper’s Bazaar Carmel Snow v seriálu Apple TV+ The New Look z roku 2024. Její mnohokrát oceněný talent byl zvěčněn hvězdou na hollywoodském chodníku slávy před patnácti lety. Mimo herectví je Glenn aktivistkou v oblasti duševního zdraví. Spoluzaložila organizaci „Bring Change to Mind“ (bringchangetomind.org), která bojuje proti stigmatizaci duševních nemocí. Doposud vzniklo 540 klubů „Bring Change to Mind“, vedených studenty středních škol v 42 státech USA, a 80 klubů pro žáky nižších ročníků v Kalifornii a Indianě. Od roku 2015 se do těchto klubů zapojilo více než 100 000 studentů.
LAETITIA CASTA
Svobodná, instinktivní a odvážná, Laetitia Casta vždy následovala srdce během své kariéry supermodelky a herečky. Jako ikonická modelka, oslavovaná po celém světě pro svou krásu a osobitost, je také herečkou s přesvědčením. Od svého debutu ve filmu v roce 1999 si vybírá role podle emocí, které v ní vyvolávají, a podle silných témat, která zpracovávají.
Pozoruhodně ztvárnila Brigitte Bardot ve filmu Gainsbourg: Vie héroïque v roce 2010, za což získala nominaci na cenu César. Zahrála si také ženu, která je ochotná udělat vše pro lásku, ve filmu Le Bonheur est pour demain, a matku konfrontující manipulaci ve filmu Le Consentement od Vanessy Filho v roce 2023.
Na divadelních prknech získala několik nominací na cenu Molière: v roce 2021 za roli ve hře Clara Haskil, režírované Safy Nebbou, a v roce 2023 za Une journée particulière, adaptaci filmu Ettore Scoly, po boku Roschdyho Zema. V roce 2011 byla Laetitia oceněna titulem rytířka Řádu umění a literatury a je velvyslankyní UNICEF, kde se věnuje ochraně práv dětských vojáků.
VENUS WILLIAMS
Tenisová šampionka, kulturní ikona, podnikatelka. Se 7 tituly z grand slamů, 5 vítězstvími ve Wimbledonu a 4 zlatými olympijskými medailemi je Venus Williams bezpochyby jednou z nejúspěšnějších a nejvíce inspirujících žen v historii sportu.
Mimo tenisový kurt Venus využila své obchodní dovednosti a soutěživého ducha v několika úspěšných podnikatelských aktivitách, zahrnujících umění, design, wellness a zábavu. Je zakladatelkou „V Starr“, oceněné firmy zaměřené na design komerčních a rezidenčních prostor. Venus také založila společnost „Happy Viking“, která se specializuje na rostlinné proteinové produkty, a působí jako ředitelka společnosti „Asutra“, wellness značky nabízející přírodní a organické produkty.
Spolu s Raffim Holzerem a Edwardem Landem spustila Venus platformu „Palazzo“, inovativní nástroj pro interiérový design využívající nejmodernější technologie umělé inteligence.
Nedávno Venus vydala svou novou knihu o wellness nazvanou STRIVE ve spolupráci s Amistad a HarperCollins. Tato inspirativní a inovativní příručka nabízí čtenářům zásadní principy, které jim pomohou dosáhnout jejich vysněného životního stylu.
Během celé své kariéry byla Venus neochvějnou zastánkyní rovnosti. V roce 2006 ji UNESCO, kulturní organizace OSN, jmenovalo první „propagátorkou rovnosti pohlaví“ a v roce 2023 získala na US Open první ocenění Billie Jean King „Champion of Equality“, které uznává její odhodlání podporovat rovné příležitosti pro sportovce.
Comments